+38 (044) 334-54-85 +38 (067) 195-85-85 +38 (050) 145-85-45
магазин спецiй
(067) 195-85-85
 
(044) 334-54-85
(050) 145-85-45

Спеції для схуднення ТОП-10

Отзывы о статье ( 3 )

Схуднення та здоров'я

Опублікувавши 1 липня 2015 р. у бюлетені статистичні дані щодо 69 країн, вчені заявили: вага тіла людей порівняно з 1971 роком збільшується колосальними темпами. Півтора мільярда дорослого населення та 350 мільйонів дітей на планеті мають надмірну вагу.

Перше місце належить американцям із їхнім національним «фаст фудом». На другому місці – європейські країни. Не кращі справи в Китаї, Бразилії, Аргентині, Перу, Чилі і т.д. [1].

Щодо нашої країни: за офіційними даними в Україні понад половину дорослого населення має надмірну вагу (жінки — кожна четверта, чоловіки — кожен шостий). Держстат два роки тому визначив регіони України, де проживають найгірші та найтовстіші люди. Виявляється, що дуже стрункі наші співвітчизники проживають на Західній Україні, а найогрядніші — у Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Полтавській та Херсонській областях. Вкрай невтішним виявився висновок: ожиріння скорочує життя людини на 1/6 частину.

Названо три основні причини тривожної статистики:

 • Неправильне харчування,
 • Недолік витрати енергії,
 • І, головне - кардинальні зміни у способі життя всього людства [7].

Чи можна змінити ситуацію? Усі шанси для цього є. У Європі, наприклад, 22 травня визнано днем боротьби з ожирінням. Вчені всієї планети розробляють різноманітні методики боротьби з ожирінням та способами швидкого схуднення. Спеціальні телевізійні програми, множинні статті про здорове харчування закликають нас берегти своє здоров'я, контролюючи вагу.

Особистий індекс маси тіла. Що це?

При розрахунку враховуйте, що людина належить до групи ожиріння, якщо ІМТ перевищує 30 одиниць. Зробити це легко:

 • вага (у кг) потрібно розділити на зріст, зведений у квадрат (в метрах).

Особистий індекс маси тіла

Наприклад, ваша вага - 72 кг і ваше зростання - 1,78м. Арифметика така: 72: 3,1684 (1,78 у квадраті) = 22,72 ІМТ. Нормальний показник: 18,5 - 25 одиниць. Надмірна вага - від 25 до 30 одиниць. Ожиріння: перший ступінь - від 30 до 35 од.; Другий ступінь - від 35до 40 од.; Третій ступінь - 40 і вище одиниць. За цих показників людина потрапляє до категорії хворих людей [3].

Звичайно, за такої ситуації тут же постає питання: що робити? Послухати пораду відомої балерини: застебніть рота на блискавку і припиніть їсти? Або шукати рецепти новомодних дієт? Артур Франк, керівник Центру управління вагою Університету імені Джорджа Вашингтона, переконаний, що ожиріння — це хвороба і сказати хворій людині: «старайтеся менше їсти», все одно, що сказати хворій на астму: «просто постарайтеся дихати легше».

Позбавлення зайвої ваги передбачає різні способи, найцікавішим і найлегшим є схуднення за допомогою спецій, прянощів і трав, які завжди були ліками, використовувалися в їжі, несли в собі елемент дива і божественну силу.

10 потужних спецій для схуднення

Численні наукові дослідження, особливо в останні роки, показали та відкрили нові здібності спецій (іноді зовсім несподівані) допомагати людині швидко та з користю для організму худнути. Таких спецій виявилося багато.

Ми пропонуємо інформацію про 10 найпотрібніших спецій для схуднення. Ми розповімо про те, чому люди худнуть за допомогою трави, як підібрати потрібну вам пряність, враховуючи ті чи інші лікувальні властивості спеції. У цей перелік увійшли спеції та прянощі для схуднення — безумовні лідери за оцінками експертів та медиків, а також, можливо, вам невідомі чи несподівані.

Потрібно визначитися: що таке спеція та що таке пряність. Фахівці розмежовують ці поняття.

 • Спеції органічного та неорганічного походження, в основному, впливають на смак їжі, роблять її солодкою, кислою або солоною (сіль, цукор, оцет, сода та ін.).
 • Прянощі (будь-які частини рослини) мають виражений аромат і смак. Вони додаються в невеликих кількостях і надають їжі потрібний акцент, іноді вирішальний, і можуть змінити смак будь-якого продукту в потрібному для нас напрямі (імбир, кріп, кориця, куркума, горіх мускатний і т.д.) [9].

У поданій інформації ці поняття не розмежовуються, а використовуються як синоніми, т.к. вони мають важливу для нас властивість - всі вони допомагають комфортно худнути.

Кумін для схуднення

Спеція зіра для схуднення

Зіра (кумін або римський кмин) - спеція, відома багато століть тому, причому суперечки про її батьківщину так і залишилися суперечками. Прянощі давно відома і зростає в Азії та Америці, в Європі та Африці. Найновіші наукові дослідження присвячені зірі, як спеції, що допоможе схуднути.

У чому полягають ці відкриття?

 • По-перше, вчені почали з того, що створили дві «фокусні» групи, що складаються з жінок із надмірною вагою. Усім було призначено однакову дієту, що містить 1200 ккал на добу.
 • По-друге, учасниці однієї з груп додатково до дієти мали вживати щодня по 1,5 чайної ложки зіри. Експеримент тривав 3 місяці, після яких з'ясувалося, що приймаючи спеції з водою натщесерце для схуднення, жінки втратили 15 кг ваги, що становить 14% різниці з першою групою.

Результат досліджень складу спеції показав, чому схудли учасниці:

 1. До складу зіри входить незамінна амінокислота – лейцин. Незамінна означає те, що сам організм виробити її не може, але повинен обов'язково отримати з продуктами харчування;
 2. Зіра містить фітостероли, що допомагають всмоктуванню та засвоєнню холестерину, що споживається з їжею. Саме це і було причиною схуднення: зіра «змагалася» з холестерином за всмоктування в наш організм, а лейцитин (амінокислота у складі прянощі) сприяв нарощуванню м'язової маси, без якої неможливо утримати вагу (жири згоряють лише у м'язах);
 3. У спеції міститься 24,4 мг біофлобоноїдів. Така велика кількість природних хімічних сполук є гарантом здорової та довгої життєдіяльності наших клітин. Вони вбивають бактерії, ракові клітини, підтримують імунітет [10].

Таким чином, маленьке сипуче сухе насіння, що виділяє сильний (але приємний) аромат, що вживається для ароматизації кондитерських і хлібних виробів, страв із молочної продукції, при засолюванні огірків, помідорів і капусти, а також при приготуванні плову, супів, риби та свинини - виявилися чудовим засобом для схуднення.

Як використовувати зіру, ми вже знаємо: 1,5 ложки спеції з водою натще і добавка до приготування вищезгаданих продуктів [5]. Як худнути за допомогою інших спецій, підкажуть численні рецепти, які давно перестали бути таємницею.

Спеція пажитник (Шамбала)

Спеція пажитник (Шамбала) для схуднення

«Смак» життя надають багато спецій. У стародавніх манускриптах Вірменії згадується чарівна суміш спецій, що надає особливого смаку їжі, що дозволяє тримати тіло в тонусі, а серце в радості. Лише королівська родина Аршакуні мала секрет цієї унікальної приправи для схуднення. За розголошення таємниці приготування суміші спецій придворним відрубували голови, а королівський кухар готував її на самоті.

Як і належить, через час таємне стало явним: головним компонентом чарівної приправи була трава шамбала чи пажитник . В даний час дослідження медиків і фармацевтів підтвердили не лише низьку калорійність трави (всього 36 калорій в 1 столовій ложці), але й надали клінічні докази здатності пажитника до значного впливу на жирові клітини людини та значного зниження ваги.

Стаття на тему — Пажитник. Корисні властивості

Що ж довели клінічні дослідження?

 1. Група пацієнтів приймала насіння рослини 6 тижнів. Втрата ваги – 2.2 кг, з яких 2 кг – це маса жиру, виведеного з організму. Обсяг талії скоротився на 4 см, стегон - на 3 см. При цьому ні звичний раціон, ні спосіб життя, ні ступінь фізичної активності не змінилися;
 2. У журналі «Дослідження фітотерапії» (2009) медики опублікували результати своїх спостережень: 8 г волокна пажитника, прийняті перед їжею, зменшують апетит та зберігають почуття насичення на цілий день, а клітковина у складі спеції запобігає ожиріння;
 3. Ще одні результати індійських досліджень - насіння пажитника нормалізують цукор в організмі людини і призводять до схуднення [6].

Найпростіший спосіб використання прянощі – додавати у свою їжу щодня. Сьогодні із насіння цієї трави готують знаменитий східний чай .

Чай зі спеціями для схуднення.

Готується за таким рецептом:

 • 1 ст. пажитника,
 • 100 г тертого імбиру,
 • 1 ч. л. куркуми ,
 • щіпка кмину,
 • цедра та сік одного лимона.

Варити 5 хвилин|мінути|, настоювати 3 години. Запах прянощів просочує тіло наскрізь і довго нагадує аромати східних казок.

Детальніше про Чай з пажитником

Шафран для схуднення

Шафран для схуднення

Шафран - визнана в усьому світі "королівська спеція". Її називають особливою та космічною, т.к. на Сході вірять, що вона дарована самі богами і тому має незвичайні лікарські властивості. Як же не назвати шафран «королем» прянощів, якщо в давнину за його нікчемну дрібку можна було купити верблюда чи наложницю, а за невелику жменю — цілий караван.

Стаття на тему — Корисні властивості шафрану

Крім ціни і різноманітних лікувальних властивостей шафран має здатність позбавляти нас зайвої ваги. Найкращим і найголовнішим доказом є наукові дослідження. Так, вчені зацікавилися екстрактом рідкої прянощі. Виявилося, що шафран має дивовижну властивість впливати на мозок людини так, як черговий прийом їжі. Впливаючи на гормон задоволення – серотонін – екстракт шафрану надовго втамовує почуття голоду, тримає нас під контролем і не дає переїдати. Учасники експерименту стали почуватися спокійніше, менше відчували стреси.

Сьогодні на світовому ринку 1 кілограм шафрану коштує шість тисяч доларів. Вишуканий і справжній шафран продається на грами і коштує 600 доларів. Експерти говорять про подальше зростання ціни шафрану. Перші спроби виростити «червону королеву» зроблено на півдні України, на Херсонщині. Засіяні перші пробні півгектари.

Кориця

Кориця для схуднення

Вивчаючи спеції, що сприяють схуднення, вчені визначили їх загальні властивості.

 • Здатність спецій наситити організм приправленою їжею швидше, ніж неприправленою;
 • Здатність прискорювати обмін речовин на 25%;
 • Наявність "негативної калорійності".

Кориця для схуднення.

Звичайно, не варто тішитись, що якщо всю їжу приправити прянощами, то ми відразу ж схуднемо. Ніхто не скасовував існуючі норми та правила здорового харчування, але ніхто й не заперечує колосальної допомоги спецій у питаннях контролю за вагою.

Численні відгуки про спеції для схуднення схожі в одному: турбота про своє здоров'я має приносити задоволення. Усі відзначають важливість психологічного настрою під час схуднення та впевнені, що спеції та емоції взаємопов'язані. Наукові дослідження це підтверджують.

Трави, прянощі та спеції у своєму складі мають більше антиоксидантів, ніж багато фруктів та овочів. Наприклад, кориця містить їх у десять разів більше, ніж у чорниці. Секрет дуже простий: звичайна здорова низькокалорійна їжа перетворюється на ласощі гурманів. Але не тільки.

Ще давні греки помітили, що приємні аромати кориці підвищують настрій і тримають тіло в тонусі, а постать залишають привабливою. Так, богиня любові Афродіта своїми чарами підкоряла всіх: і смертних, і небожителів. Легенда пояснює причини такого успіху: у поясі, який постійно носила Афродіта, було вкладено запашну корицю. Саме в ній полягала сила кохання та молодості. Жриці храму богині, чудово знаючи властивості кориці, ретельно подрібнювали її палички, додавали трави, довго перетирали, а потім заливали гарячою оливковою олією. Натираючи тіло отриманою маззю, жриці залишалися стрункими та привабливими.

Як же пов'язані між собою спеція кориця та схуднення? Ця тема цікава здатністю прянощі успішно регулювати рівень цукру в крові, не давати йому можливості перетворюватися на жири. Лише ¼ чайної ложки на день у двадцять разів покращить вуглеводний обмін. Дослідження підтвердили здатність кориці розщеплювати старі жирові клітини та не давати утворюватися новим.

Одним запахом кориця може обдурити апетит, створити відчуття насичення, і це без жодної калорії.

Рецепт настою з кориці для схуднення

Будемо нюхати корицю - вона несе емоції! А зайвий жир приберемо або запобігмо появі нового жиру народним збитням. До його складу входять:

 • кориця, перець, імбир, лавровий лист, мед і трохи води.

Все це збирається разом (тобто збивається - звідси й назва «збитень») кип'ятиться 10-15 хвилин і приймається гарячим.

Імбир

Імбир для схуднення

Імбир має приємний аромат і насичений пекучий смак, т.к. вся рослина містить ефірні олії з неповторним запахом. Використовуючи прянощі для схуднення, слід пам'ятати, що при застосуванні метаболізм в організмі збільшується в 20 разів, підвищується температура тіла, зменшується холестерин. Вживаючи імбир, ви можете відчувати свою повну безпеку. Навіть жирна свиняча відбивна, натерта сіллю і меленим імбиром, перетвориться на пекучу, гостру, пряну і дуже смачну дієтичну страву.

Волокна імбиру та його сік значно знижують холестерин, сприяють швидкому відділенню жовчі, знижують гнильні процеси в кишечнику та нормалізують обмін речовин. Наслідок - ви не видужує і при цьому насолоджуєтеся улюбленою стравою.

Корисні властивості імбиру

Універсальний імбир очистить весь організм: шлунок і кишечник, печінку, усуне кишкових паразитів, спалить зайвий жир і в ділянці стегон, і в ділянці живота. Ефективний засіб для схуднення можна сміливо включати у свою їжу. При цьому пряність дуже проста у використанні. Все, що потрібно - додавати коріння в супи, рагу, м'ясо; а мелений імбир для схуднення - в соуси, в тушкований свійський птах.

Спеція, додана в напої або чай, надасть виняткового аромату, заспокоїть і позбавить стресів - збудників апетиту.

Кардамон

Кардамон - спеція для схуднення

«Без приправ можна обійтися. Достатньо мати на кухні сіль, перець та лавровий лист. Спеції не мають власної харчової цінності і тому одними приправами не будеш ситий», — це одна з думок наших співвітчизників.

Багато хто думає по-іншому, і теж має на це право. Нас цікавитиме думка фахівців. Ось про якісь цікаві спостереження вони повідомляють: завдяки спеціям апетит приходить не під час їжі, як ми думали раніше, а значно раніше, в той момент, коли ми тільки відчули аромат прянощів і трав. Гормони задоволення першими відгукуються на дивовижні природні аромати: пекучі та м'які, теплі та свіжі, дуже насичені або ледве вловимі.

Корисні властивості кардамону.

Яскравим представником такого збудника є кардамон, насіння якого родом із сімейства імбирних містить у собі дуже багато ефірних олій. На Батьківщині кардамону, в Індії та Шрі-Ланці, рослині дали гарну назву — «райське зерно» — за цінні цілющі та смакові якості. Більше того, рослина вважається зіркою індійської медицини. Сама Вавилонська цариця Семіраміда у своїх знаменитих висячих садах дбайливо вирощувала кардамон, що приносить їй красу та стрункість. Народи інших країн називають кардамон "чарівною спецією".

Маючи гострий, пекучий, зігріваючий і пряний смак і запах, кардамон є кращим стимулятором для травлення. Збільшуючи активність метаболізму у нас в організмі, кардамон активніше та швидше спалює непотрібні калорії, жири та вуглеводи. Яскраве порівняння процесу, що відбувається в організмі за допомогою кардамону, дали фахівці Аюрведи: "спеція розпалює травне полум'я, за допомогою якого корисні речовини засвоюються, а шкідливі спалюються". Більше спалюємо - швидше худнемо.

Чай з кардамоном для схуднення

Напій почали використовувати йоги. З десятка існуючих найпростіший напій готується у такий спосіб: зерна кардамону (чайна ложка) заварюються 200 г окропу і настоюються 20 хвилин. Пити такий чай можна не більше двох тижнів, при цьому вживати алкоголь та палити не рекомендується.

Кардамон відноситься до емоційно насиченої спеції із сильним ароматом. Якщо після вечері у вас виникло відчуття, що хотілося б ще чимось перекусити, пожуйте насіння кардамону: прийде почуття задоволення та насичення, а на додаток ви отримаєте чудову нагоду спалити зайві жири та підтримати свою фігуру.

Куркума

Куркума для схуднення

Чудо-спеція сильніша, ніж женьшень. Так визначив властивості куркуми фахівець із лікувальних трав С. Харитонов у своїй книзі «Куркума. Чудо-спеція від 100 хвороб». Розкішний оксидант бореться з вільними радикалами, має прекрасні протизапальні властивості.

Стаття на тему — Корисні властивості куркуми

Як спеція для схуднення цікава своєю здатністю активізувати обмін речовин. Речовина куркумін заважає жировим клітинам накопичувати жир. Крім цього, покращує роботу травлення. Особливо корисний при застосуванні жирних м'ясних страв. Нормалізуючи ліпідний (жировий) обмін, впливає на гормон лептин і посилює його дію та сприйнятливість клітинами та рецепторами.

Куркума - одна зі спецій, кількість якої не має жодного значення. Навіть на кінчику ножа додана в їжу чи напої принесе необхідну користь. Схуднути з куркумою просто, т.к. нормалізуючи обмін речовин, вона успішно виводить надлишок рідини з організму.

Куркума для схуднення. Рецепти та корисні властивості

Застосовується з будь-якою рибою та м'ясом, овочами, любить рис. Через сильний аромат додається в їжу невеликими порціями - достатньо ¼ частини чайної ложки на чотири порції. Маючи чудовий запах, сама куркума має невиразний смак, тому корисну спецію покращують, змішуючи з іншими прянощами [8].

Перець чорний та червоний

Чорний перець для схуднення

Мабуть, немає жодної кухні у світі, де б не застосовувався перець, і не важливо, якого він кольору: чорного, білого чи червоного. Саме перці вважаються найбільш важливими спеціями, що диктують ціни на прянощі на світовому ринку та визначають обороти ринку спецій. Сьогодні, наприклад, на основних ринках прянощів у Лондоні, Гамбурзі, Сінгапурі, Роттердамі та Нью-Йорку ціни на чорний перець коливаються від $1650 до $1900 за одну тонну.

Крім широкого застосування в кулінарії, чорний перець почав активно використовуватися в дієтах для схуднення. Він і раніше, тисячоліттями тому, застосовувався для нормалізації ваги. Але нещодавно, після того, як вчені розкрили точний механізм дії перцю в організмі людини, інтерес зріс до його використання неймовірно. Вчені довели, що червоний перець є чудовим засобом для схуднення навіть без дієт.

Статті на тему — Види перцю чилі – ТОП12

У 2010 році було опубліковано результати досліджень, що виявили таке:

 1. Речовина капсаїцин, що належить перцю Чилі і дає гостроту, бореться дуже ефективно з ожирінням, знижує калорії, скорочує жирові тканини і знижує рівень жирів у крові. Швидко прибирає зайву вагу.
 2. Гіркий смак всіх перців покращує обмін речовин, очищає організм, перетравлюючи цукор та жир, послаблює потяг до солодкого. Спостереження показали, що всі ми вживаємо продукти з гірким смаком нижче за норму (на відміну від солодкого смаку) і їх потрібно збільшувати.
 3. Перець нормалізує метаболізм в організмі та викликає почуття спраги. І це дуже важливо, т.к. доведено, що й п'ємо ми мало для норми. Однією з причин набирання ваги названо неправильну реакцію організму при подачі певних сигналів: замість того, щоб пити, ми починаємо їсти.
 4. Посилює секрецію соляної кислоти, сприяючи нормалізації травлення. Сприяє збільшенню потовиділення та сечовипусканню, що є важливим фактором для схуднення.
 5. Піперин, що у складі перцю, стимулює відчуття печіння, викликає приплив крові, викликає посилені обмінні процеси, спалює жири. Кожен із нас, вживаючи сильно перчені страви, бачив обмінні процеси навіть зовні (ми сильно червоніємо, тече піт тощо)

Кефір зі спеціями для схуднення

Несподіваним стало застосування перцю у різних дієтах для схуднення, напоях і навіть у переможному рецепті для зниження ваги, який так і називається – «Кефір зі спеціями для схуднення». У цьому коктейлі корисні властивості кефіру покращувати травлення, мікрофлору, зміцнювати імунітет тощо. зміцнюються додаванням спецій:

 • Кориці (чайна ложка),
 • меленого імбиру
 • Червоного перцю (щіпка)
 • Склянка кефіру.

Зазвичай втрата ваги становить 5 кг на місяць.

Кайєнський перець для схуднення .

Приправа каррі

Каррі для схуднення

Широко відома та улюблена в Індії та інших східних країнах каррі стала знайома і нам. Якось побачивши і понюхавши цю приправу, забути її чи переплутати з іншими спеціями неможливо.

Склад карі

Не всі знають, що каррі - це не спеція, а приправа, суміш різних трав, корінців та прянощів. Назвали приправу словом «каррі» (тобто суміш) британці, впевнені у секретних властивостях суміші, яку застосовують індійські кухарі. Склад може бути різним, але в Індії її готують перед застосуванням, використовуючи тільки свіжі компоненти. В інших країнах «карі» відома та застосовується у вигляді порошку. Приправа відрізняється сильним ароматом і смаком, що щадить (але бувають і «гострі» варіанти).

Як правило, до складу суміші входять:

 • обов'язково куркума (є основою для приготування),
 • кумін,
 • червоний перець,
 • кардамон,
 • часник,
 • чорний перець,
 • кориця,
 • імбир,
 • асафетида,
 • мускатний горіх,
 • коріандр,
 • кмин.

Перемолов всі спеції і поєднавши в приправі, люди наділили «каррі» унікальною властивістю, яку можна назвати каскадною дією на організм.

Різноманітні спеції наділені різноманітними властивостями, а об'єднані докупи, створюють найпотужніший набір корисних дій для людини:

 1. Куркума (основа) містить у своєму складі куркумін, що активізує роботу імунної системи та руйнує білки, що блокують мозкову діяльність. Розкішний оксидант успішно воює з вільними радикалами, має чудові протизапальні властивості;
 2. Перець - знижує калорії, скорочує жирові тканини та знижує рівень жирів у крові. Швидко прибирає зайву вагу.
 3. Кмин - змагається з холестерином за всмоктування в наш організм, сприяє нарощуванню м'язової маси, без якої неможливо утримати вагу (жири згоряють лише у м'язах);
 4. Кардамон - "спеція розпалює травне полум'я, за допомогою якого корисні речовини засвоюються, а шкідливі спалюються";
 5. Імбир – метаболізм в організмі збільшує у 20 разів, зменшує холестерин;

Каррі застосовується для ароматизації овочів, м'яса, птиці, безалкогольних напоїв, надають будь-якому продукту красивого золотого кольору. Додана до будь-якого напою, зробить його не тільки яскраво-сонячним, але й незамінним при схудненні.

Пряні трави

Пряні трави для схуднення

Важко сказати, яку роль зіграли спеції та прянощі у розвитку цивілізації, але великі географічні відкриття, безперечно, їхня заслуга. Прянощі, а не наукові відкриття були метою експедицій Колумба та Магеллана. Океани і цілі материки з'явилися на картах світу, а людство пізнало всю красу ароматного природного дива-спецій - у всьому різноманітті.

Однак, не потрібно ходити за моря та океани в пошуках екзотичних засобів для схуднення, коли у нас, у нашій країні, просто під ногами, все необхідне для здійснення прагнень до здоров'я та краси тіла перебуває у надлишку.

Рецепт - збирання трав для схуднення

Рекомендуємо для схуднення збирання з трав, що ростуть у нашій країні. Для його приготування знадобляться:

 • М'ята, материнка (2 столові ложки);
 • Шипшина, брусниця (1,5 столові ложки);
 • Кріп, собача кропива, сіно, ромашка (1 столова ложа);
 • Календула, деревій, низка, кульбаба (0,5 столової ложки);
 • Склянка окропу.

Як приготувати відвар для схуднення? Ретельно перемішати суміш трав, залити їх склянкою окропу, настоювати чотири години. Корисний трав'яний настій потрібно приймати по півсклянки кілька разів на день (але не більше трьох разів). Насолоджуйтесь і худніть.

І ще: прислухайтеся до порад народної медицини, яка зберігає у своїй скарбничці цінні відомості. Полягають вони в наступному: ми народилися і виросли на цій землі, і інформація про користь рослин зберігається у нас генетично. Наш організм пам'ятає і знає всю користь кожного листочка, трави чи кореня, які принесуть неоціненну допомогу у будь-яких ваших починаннях.

Швидше за все, у світі не існує якогось універсального засобу чи способу для позбавлення проблем зайвої ваги. Кожен з нас повинен індивідуально знайти правильне рішення, пам'ятаючи про маленьких ароматних помічників, які готові допомогти нам схуднути.

Список літератури:

 1. Бюлетень Всесвітньої Організації здоров'я (ВООЗ), 1 липня 2015 року.
 2. Енциклопедія правильного харчування.
 3. Європейський журнал "Клінічне харчування".
 4. Світ прянощів та спецій. Вид-во Веданда, 2010.
 5. ж. Дослідження фітотерапії, 2009.
 6. Д.Матерна, С. Ріатц, Д.Славін. Дієтична дія пажитника.
 7. Україна запливає жиром. Харківські звістки. 23.05.2016.
 8. С. Харитонов. Сильніше, ніж женьшень. Чудо-спеція від 100 хвороб.
 9. В.В.Похлєбкін. Все про прянощі. Харчова промисловість, М., 1975.
 10. Г.І. Шапкіна. Що таке біофлавоноїди. ж. Здоров'я, 2015, наук.
 11. ж. Асоціації індійських лікарів, 2001, (8-10).

Автор Антонова Ирина

Автор статті: (доцент КНИТУ)

Дата публікації:

Дата оновлення: 28-11-2021

Оставить комментарий

Оцените статью
empty starempty starempty starempty starempty star
Captcha Обновить код

Комментарии к статье

 • 16-05-2019 :

  Спасибо большое за полезнейшую информацию

 • 17-04-2017 :

  С личного опыта использую куркуму, имбирь и перец. Делаю чай или если есть настроение добавляю в йогурт. Скажу так, при соблюдении правильно питания все получается. Спасибо за статью которая не дает расслабится в плане похудения и правильного питания. Постоянно стараюсь читать стати, смотреть видео и так себя мотивирую!

 • 22-06-2016 :

  Очень классная статья! Спасибо!

Закрыть
Логин (Имя пользователя):
Пароль:
 Забыли пароль?